Wypoczynek letni 2010

Ponad dwadzieścioro dzieci wzięło udział w tygodniowym wypoczynku w Morsku zorganizowanym przez fundację „Warto żyć”. To pierwsza taka akcja sfinansowana przez fundację.

Wypoczynek był możliwy dzięki pomocy i zaangażowaniu innych osób.
Wsparcia udzielili:
Marek Szafraniec
 (wkład finansowy), MOPS w Zawierciu (dofinansowanie kilkorga dzieci),
Ewa Król – dyrektor Ośrodka w Morsku (nieodpłatne udostępnienie sal na zabawy integracyjne),
Fundacja „Podziel się z innymi” im. H. Rudzkiej, a także osoby fizyczne:
Stanisław Seweryn, Judyta Popiel, Henryka Mucha i Joanna Wnuk.

W wypoczynek dzieci zaangażowali się również organizatorzy i wychowawcy:
Elżbieta Cygnarowska, Jadwiga Rauk, Bogusława Seweryn,
Ewa Warzyńska oraz Teresa Mucha-Popiel.

Uczestników wypoczynku odwiedził prezydent miasta Mirosław Mazur wraz z zastępcami Barbarą Ładą i Anną Nemś przywożąc słodkie podarunki.
Fundacja „Warto Żyć” powstała 14 stycznia 2010r., a jej założycielką oraz fundatorką jest Teresa Mucha – Popiel. Celem fundacji jest rozwijanie międzypokoleniowej więzi pomiędzy młodszymi dziećmi, młodzieżą a osobami starszymi i samotnymi.

Jest to inicjatywa dla ludzi o otwartych sercach, inicjatywa bez podziałów społecznych, opierająca się na zasadzie, że każdy dając, może coś zyskać w zamian.
Fundacja we wrześniu planuje inaugurację działalności wszystkich sekcji i serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych.
Wypoczynek letni nam się udał co można zobaczyć na zdjęciach: